ItemShop McLista Minecraft-List

Tryb Wyświetlania Tryb drzewa | Tryb normalny
Poradnik Do Klepy :D


Offline Ender_dragonn saat20-11-2017, 18:20:30 PM,
Post: #1
Mlody Grafik
VIP Liczba postów: 492
Liczba wątków: 99
Dołączył: Lip 2016
Reputacja: 30
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2017, 22:01:24 PM przez Ender_dragonn. Powód edycji: Blad :) )
1. Tips & Tricks
Tutaj opiszę wszystkie triki oraz poradzę wam jak być jak najlepszy.
1. Auto Sprint (1.7+) - usytułowanie przycisku.
Najlepszym (i najłatwiejszym. Oczywiście wg. mnie) miejscem do ustawienia przycisku binda pod sprint jest Button 5. Gdzie on się znajduje? (Na mojej myszce jest tutaj:
Na fot. jest oznaczony numerem 5.)
Oczywiście dostosuj to sobie jak chcesz, ważne żeby było ci wygodniej.
2. HitBox - Jak poprawić celność?
Trafianie dla 'wyskillowanych'1 graczy nie jest trudne, lecz dla przeciętnego Kowalskiego jest już trudniejsze. Najlepszym sposobem na poprawienie celności jest celowanie w Chestplate gracza przeciwnego, ponieważ gdy takiego gracza uderzymy to odlatuje na pewną odległość i 'przechyla' się na bok (skręca się jego ciało, a wraz z nim HitBox). Oczywiście to trzeba sobie 'wyskillować'1, bo bez tego będzie wam ciężko.
3. 'Strefa Kolejarza' - Najlepsza strefa.
"Strefą Kolejarza" (też potocznie zwaną też Tornadem) nazwaliśmy tak obkrążanie gracza. Jest ona teoretycznie łatwa do wykonania, lecz w praktyce już nie. Najskuteczniejszym (i najtrudniejszym) sposobem na wykonanie takiej strefy jest chwilowe przestanie bicia przeciwnika, lecz ostatnim uderzeniem miecza zknockowanie go poprzez lekki podskok2 i zbugowanie sprinta i poczekanie na niego w jednym miejscu patrząc w którym kierunku on biegnie i w ostatnim momencie odbicie od niego (uważając, aby nas nie uderzył) w przeciwnym kierunku i zajście go od boku przesuwając się w kierunku jego tyłu i próbowanie trzymania pozycji (po odwróceniu się gracza przeciwnego musimy ponownie zajść do jego tyłu)
4. Wejście w strefę - Jak wejść w dobrą strefę?
Sposobem na dobrą strefę jest:
Patrzenie jak przeciwnik zbliża się do nas, po czym wejście w niego, zbugowanie sprinta (jedno-, dwu-, lub trzykrotnie) i podczas rodzenia się strefy przejście na drugi bok, ponowne zbugowanie sprinta i przejście na wcześniejszy bok, po czym powtarzanie tych czyności tak długo jak to możliwe
5. Jedzenie koxa i refa - jak nie polizać.
Jak najlepiej jeść koxa? Wiele osób ma swoje sposoby:
    - Na FreeKilla - zatrzymanie się i jedzenie
    - Na 360 NoScope'ra - Jedzienie i obracanie się w powietrzu (to trochę, bo trochę pomaga, bo wraz z obrotem w powietrzu obraca się nasz HitBox i gdy ktoś celuje np. w ramię to jest mu trudniej trafić)
    - Na 5 HP - Najbardziej bezsensowny sposób jedzenia koxa, co prawda nie poliżemy, ale jest to czyste marnotractwo koxa, bo jak my zjemy sobie na 5 HP, to przeciwnik może mieć np. 6 HP i sobie poczeka aż nie będzie mieć 2-3 HP. Oczywiście w międzyczasie może trochę zorać przez co nasz efekt koxa mija, a gdy on minie to nasz przeciwnik moze dopiero wtedy zjeść.
    - Na 2-3 HP - Najlepszy sposób na jedzenie koxa, lecz możemy polizać, co przy większej ilości przeciwników jest ogromnym ryzykiem. Jak to zrobić? Musimy patrzeć się na nasze serduszka. Gdy zauważymy, że mamy 3 to wtedy zaczynamy jeść koxa. I już. Ja tego sposobu używam od początków i przez całą moją "karierę" polizałem tylko 10 razy (przez 4 lata).
Jak najlepiej jeść refa? Tutaj przedstawię wam jeden sposób - Na Oranie.
Jak to zrobić? Gdy zauważymy, że mamy ok. 3.5-4 HP powinniśmy się odwrócić i podskoczyć (przez to mamy szansę na niezamieżony knock od przeciwnika). Wtedy jemy refa i zaczynamy orać. Gdy nam się skończy regenka to wtedy możemy się klepać dalej.
Przypisy:
1Minecraft jest grą sandboxową, przez co o skillu możemy mówić podczas parkour'u. Skill w MC podczas PVP jest określany jako umiejętność celowania, bugowania sprinta itp.
2Lekki podskok - Podczas otrzymywania obrażen nasza postać podskakuje i gdy zaczynamy opadać to obrażenia się zwiększają wraz z knockiem.
2. Enchanty.
Tutaj przedstawię wam wszystkie przydatne enchanty występujące w MC.
1. Sharpness.
Sharpness (pol. Ostrość) jest najważniejszym enchantem w PVP na miecz. Świetnie komponuje się z Fire Aspect (pol. Zaklęty Ogień). Występuje w przedziale od I do V.
2. Fire Aspect.
Fire Aspect (pol. Zaklęty Ogień) jest jednym z najważniejszych enchantów. Dlaczego? Podczas gdy któś nie zjadł koxa/nie wypił Fire'a to zabiera dodatkowe DMG. Występuje w przedziale od I do II. Stopnie mocy enchanta tylko przedłużają efekt podpalenia.
3. Unbreaking.
Unbreaking (pol. Niezniszczalność) jest bardzo ważnym enchantem na m.in Kilof, choć może zostać użyty na mieczu, przez co jeżeli sobie go będziemy naprawiać będzie on nam służyć dłużej. Występuje w przedziale od I do III. Dobrze komponuje się z Efficiency (pol. Wydajność) oraz Fortune (pol. Szczęście)
4. Efficiency.
Efficiency jest enchantem przyśpieszającym kopanie. Może zostać zaaplikowany tylko na Kilof oraz Łopatę. Występuje w przedziale od I do V.
5. Fortune.
Fortune (pol. Szczęscie) jest enchantem który może:
    1. Zwiększyć ilość dropionych przedmiotów (na serwerach bez dropu ze stone)
    2. Zwiększyć szczęscie i ilość dropionych przedmiotów (na serwerach z dropem ze stone)
6. Power.
Power (pol. Moc) jest najważniejszym enchantem dla snajperów/łuczników. Daje on dodatkowe obrażenia. Występuje w przedziale od I do V
7. Punch.
Punch (pol. Uderzenie) jest przydatny przy oraniu oraz spychaniu przeciwników do fosy/beczki/trapów itp. Występuje w przedziale od I do II
8. Infinity.
Infinity (pol. Nieskończoność) jest bardzo przydatnym enchantem. Umożliwia on ciągłe strzelanie z łuku mając przy sobie jedną strzałę. Dostępny jest tylko jako I
9. Looting.
Looting (pol. Grabież) jest enchantem zwiększającym drop z mobów. Jest bardzo przydatny do zabijania endermanów. Uwaga jeżeli wykożystjemy miecz w celu zabiajania endermana lepiej nie używać Fire Aspect, gdyż enderman zacznie sie palić i uciekać. Występuje w przedziale od I do III
10. Protection.
Protection (pol. Ochrona) jest najważnejszym enchantem w PVP na zbroję. Zmniejsza on obrażenia. Występuje on przedziele I - IV.
11. Thorns.
Thorns (pol. Ciernie) jest najgorszym enchantem na zbroję. Zmniejsza on wytrzymałość naszej zbroi, zadając prz tym niewielkie obrażenia osobie atakującej. Występuje w przedziale od I do III.
12. Knockback.
Knockback (pol. Odrzut) zwiększa on odrzut. Jest przydatny w oraniu oraz we wpychaniu przeciwników do fosy/beczki/trapów itp.

® By Ender_dragonn
[Obrazek: avatarpng_qnnwarn.png]
Strona WWW
Niedostępny xNinjaPLx saat20-11-2017, 18:40:42 PM,
Post: #2
-----
**
Użytkownik Liczba postów: 594
Liczba wątków: 216
Dołączył: Maj 2017
Reputacja: 63
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2017, 18:44:02 PM przez xNinjaPLx.)
Yhym... Mam pewne watpliwosci aczkolwiek poradnik zasluguje jak najbardziej na plusa.

Biedna pominieta siekiera, ktora nigdy nie bedzie wydajna. XD
                                                      
Offline Ender_dragonn saat20-11-2017, 18:50:19 PM,
Post: #3
Mlody Grafik
VIP Liczba postów: 492
Liczba wątków: 99
Dołączył: Lip 2016
Reputacja: 30
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2017, 18:52:19 PM przez Ender_dragonn.)
Masz wątpliwosć na te polskie Znaki?  Jesli chcesz wiedziedz dostałem polską klawiature. Dzieki za pluska Wink
[Obrazek: avatarpng_qnnwarn.png]
Strona WWW
Offline Kuba12948636 saat20-11-2017, 20:03:50 PM,
Post: #4
nie jestem vipem
*
Użytkownik Liczba postów: 235
Liczba wątków: 83
Dołączył: Lis 2016
Reputacja: 18
Popraw grabież, bo dzięki niemu set przeciwnika szybciej pada.
Strona WWW
Offline Ender_dragonn saat20-11-2017, 20:06:09 PM,
Post: #5
Mlody Grafik
VIP Liczba postów: 492
Liczba wątków: 99
Dołączył: Lip 2016
Reputacja: 30
Mylisz sie przyjacielu Tongue sprawdz se nawet na stronie Minecraft Wink albo na innych. Ze zwieksza drop z mobow. A nie ze set szybciej pada.
[Obrazek: avatarpng_qnnwarn.png]
Strona WWW
Offline grepolis saat20-11-2017, 22:02:54 PM,
Post: #6
Administrator
*******
Administrator Liczba postów: 939
Liczba wątków: 10
Dołączył: Maj 2016
Reputacja: 169
Przypnę, przyda się na pvp czy survival Smile
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS0nj4o_1-tXV9z2gKxO2f...51e_w1Pjxh]
Offline FullFunGamess saat21-11-2017, 18:04:07 PM,
Post: #7
Lubie Budowac
Użytkownik Liczba postów: 12
Liczba wątków: 1
Dołączył: Wrz 2017
Reputacja: 3
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2017, 18:04:25 PM przez FullFunGamess.)
Poradnik dobrze opisani.
Spokoj Smile
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości